Mad Engineers

Mad Engineers
 
HomeFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 
 

 DETYRA KURSI

Go down 
AuthorMessage
halfevil
Admin
avatar

Male Number of posts : 9
Age : 30
Vendndodhja : Tirane
Registration date : 2007-11-03

PostSubject: DETYRA KURSI   Sat Nov 03, 2007 2:07 am

Detyre Kursi Material Nr. 10


Kerkesat:

Klasifikimi i veprave dhe objekteve
Ndarja e punimeve te ndertimit-montimit-pajisjeve dhe makinerive
Kerkesat qe duhet te plotesojne projektet e veprave dhe objekteve te ketij grupi
Disa elemente perberes te veprave te grupit te pare

Rradha e punes qe ndiqet per ndertimin e tyre dhe ndarja e proceseve te punes ne ndertim.

Teknologjia e punimeve qe zbatohet per zerat e punes:
1 ) Nr AN 17
2 ) Nr AN 58
3 ) Nr AN 73
4 ) Nr AN 121
5 ) Nr AN 189
6 ) Nr AN 206
7 ) Nr AN 277
8 ) Nr AN 312
9 ) Nr AN 390/1
10 ) Nr AN 410

Percaktimi i nevojave per punetori, transport, makineri e pajisje per keto zera pune.
Analizat teknike te cmimeve te tyre.
Masat administrative e teknologjike qe parashikohen ne kantierin e ndertimit.
Dokumentacioni teknik i punimeve te ndertimit gjate zbatimit te punimeve ne keto objekte.
Llojet e normave ne ndertim, faktoret qe ndikojne ne realizimin e tyre. Trego disa norma kohe dhe norma prodhimi per mjetet e germimit, te transportit, mjetet ngritese, vibratoreve, betoniereve, cilindrave rrugore (rula) etj.
Elementet perberes te harxhimit te kohes ne proceset dhe operacionet e punes ne ndertim:
1) Per punetori
2) Per makineri
Legjislacioni kryesor qe perdoret ne fushen e ndertimit te veprave te grupit te pare, komenti juaj per zbatimin e tyre
Back to top Go down
View user profile http://albengineers.board-directory.net
 
DETYRA KURSI
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Mad Engineers :: VITI II :: Teknologji Ndertimi-
Jump to: